Home » Actueel nieuws » Warm afscheid van een icoon: reünie Mondial College Leuvensbroek verbindt generaties
Warm afscheid van een icoon: reünie Mondial College Leuvensbroek verbindt generaties
30/06/2026 - Afgelopen periode stond Mondial College Leuvensbroek in het teken van afscheid en ontmoeting. Met een grote reünie namen honderden oud-leerlingen, oud-collega’s en huidige medewerkers afscheid van een schoolgebouw dat decennialang een belangrijke rol speelde in hun leven. Een gebouw vol verhalen, herinneringen en geschiedenis – ooit begonnen in 1983 als onderdeel van de Stedelijke Scholengemeenschap en later uitgegroeid tot het Lindenholt College en uiteindelijk Mondial College.
“We wilden iedereen nog één keer de kans geven om hier te zijn”
Voor Quirijn van den Berk en Hermance Wissink, beiden al jarenlang nauw verbonden aan de school, begon het idee voor de reünie jaren geleden.“Toen we wisten dat we het gebouw zouden verlaten, ontstond het idee,” vertelt Quirijn, die al 27 jaar aan de school verbonden is. “Wat eerst een ‘sloopfeest’ leek te worden, groeide uit tot een echte reünie. We wilden iedereen nog één keer de kans geven om hier rond te lopen.”
De organisatie kwam vanuit verschillende hoeken samen: oud-collega’s, oud-leerlingen én een externe partij. “Dat maakte het juist zo sterk,” vult Hermance aan. “Je voelde meteen dat dit iets groters zou worden.”
Overweldigende opkomst en herkenning
De belangstelling overtrof alle verwachtingen. Zo’n 1500 bezoekers vonden hun weg terug naar het vertrouwde gebouw.
“Het begon meteen te leven toen de aanmeldingen binnenstroomden,” zegt Hermance. “Maar hoe het uiteindelijk uitpakte… dat was echt overweldigend.”
Tijdens de dag zelf volgden de bijzondere momenten elkaar snel op: oude foto’s die samen werden bekeken, leerlingen die lachend herinneringen ophaalden en collega’s die elkaar na jaren weer in de armen sloten.
Quirijn: “We hadden presentaties met oude foto’s. Dan stond er ineens een groep van 150 tot 200 mensen te kijken, lachen en reageren. Je hoorde: ‘Oh ja, weet je nog!’ Zelfs de geur van het gebouw riep herinneringen op.”
Meer dan nostalgie alleen
De sfeer tijdens de reünie werd door velen omschreven als warm en nostalgisch, maar er was meer.
“Het was niet alleen vrolijk,” legt Quirijn uit. “Er kwamen ook mensen voor wie de school een moeilijke tijd had betekend. Ook dat hoort erbij. Juist dat maakt zo’n plek zo betekenisvol.”
Wat opviel, was de sterke verbondenheid: generaties die elkaar ontmoetten, oud-leerlingen die inmiddels collega’s zijn geworden en zelfs ouders van huidige leerlingen die herinneringen deelden.
Hermance: “Het zegt alles over de band met deze school. De impact die we hebben gehad op leerlingen – dat besef je pas echt op zo’n moment.”
Van Lindenholt naar Mondial: een rijke geschiedenis
Het gebouw in Leuvensbroek draagt een lange geschiedenis met zich mee. Wat begon als een verzameling leslokalen en barakken in de jaren ’80, groeide uit tot een volwaardige scholengemeenschap. In 2007 werd het Lindenholt College onderdeel van een fusie en kreeg het de naam Mondial College.
Die geschiedenis was tijdens de reünie overal voelbaar. “We stonden letterlijk stil bij een stukje onderwijsgeschiedenis van Nijmegen,” aldus Quirijn.
Een brug naar de toekomst
Hoewel de reünie vooral draaide om afscheid, werd er ook vooruitgekeken. Na de zomer verhuist de school naar een nieuw gebouw: Mondial College Nieuw-West.
“Daar hebben we echt zin in,” zegt Hermance. “Het is fris, nieuw en biedt veel mogelijkheden. Maar wat we vooral meenemen, is de sfeer van deze school.”
Quirijn vult aan: “Docenten, leerlingen, de warmte – dat is waar het om draait. De reünie voelt als een ankerpunt. Dáár doen we het voor.”
De energie die de dag opleverde, werkt nog steeds door. “Ik lag ’s avonds als een stuiterbal in bed,” lacht Hermance. “Zo opgeladen was ik.”
Een blijvende impact
De reünie heeft niet alleen herinneringen opgehaald, maar ook nieuwe verbindingen gelegd. Netwerken werden opnieuw geactiveerd, LinkedIn-berichten werden duizenden keren bekeken en de belangstelling voor de nieuwe locatie groeit.
Voor collega’s die nog niet lang aan Mondial verbonden zijn, bood de dag bovendien waardevol inzicht. “Je voelt veel beter waar je onderdeel van bent,” zegt Hermance.
Een dag die blijft hangen
Als Quirijn en Hermance terugkijken op de reünie, overheerst één gevoel. “Hartverwarmend,” zegt Quirijn. Hermance knikt: “Een enorme energieboost. Je voelde aan alles hoeveel deze school voor mensen betekent.”
Meer zien van de reünie?
Meer nieuws